Jeżeli już zaciągnęliśmy pożyczkę, to musimy zdawać sobie sprawę z tego, że w końcu będziemy musieli ją zwrócić, a to oznacza, że trzeba będzie w każdym miesiącu znaleźć odpowiednią ilość pieniędzy na spłatę raty. Jednak warto też wiedzieć, że sami możemy zdecydować, w jakim systemie chcemy te raty oddawać.

Raz w miesiącu

Z pewnością najczęściej wybieraną opcją, w jakiej są spłacane raty za zaciągniętą chwilówkę, będzie comiesięczny przelew na rzecz pożyczkodawcy. Jest to wygodna opcja, bo pieniądze przelewamy raz i to w wyznaczonej odgórnie kwocie, a więc już później o niczym więcej nie będziemy musieli pamiętać. Ale co zrobić, jeżeli wiemy, że może nam być ciężko uzbierać taką kwotę w miesiącu, bo mamy świadomość, że jeżeli na coś zabraknie to zaczniemy z niej podbierać, a wówczas popadniemy w spore kłopoty spowodowane niespłacaniem pożyczki?

Spłata co tydzień

Jeżeli obawiamy się, że w każdej chwili możemy zacząć podbierać pieniądze odłożone na ratę, to może warto się umówić na spłatę co tydzień? Wówczas może być tak, że raz w tygodniu, w wyznaczony dzień będzie przyjeżdżał do nas przedstawiciel danej firmy i będzie odbierał od nas określoną kwotę, która po zsumowaniu wpłat z całego miesiąca, da dokładnie taką sumę, jaka została wyliczona na naszą co miesięczną ratę. Takie rozwiązanie jest dobre, bo wówczas będziemy czuli mniejszą pokusę, aby podbierać te pieniądze, a to sprawi, że będziemy musieli sobie bez nich radzić, wiedząc, że rata jest wpłacana, tak jak być powinna.

Tak naprawdę wszystko można tutaj ustawić pod siebie, wystarczy tylko dokładnie się zapoznać z wszelkimi wytycznymi.